26 | 06 | 2017
Kommunikáció- és médiatudomány MA tájékoztató

Kommunikáció- és médiatudomány szak

• Képzési forma, tagozatmester, nappali, levelező
  • Képzési idő4 félév

A képzés célja

A képzés célja olyan elméletileg és gyakorlatilag egyaránt felkészült munkaerőpiac-képes szakemberek képzése, akiknek áttekintése van a társadalmat működtető kulturális rendszerek kommunikációs és mediális meghatározottságairól, a kommunikáció és a média fontosabb színtereiről és intézményeiről, s akik ennek alapján felkészültek a fenti intézmények működtetésére, illetőleg működésük értékelő elemzésére. A képzés specializációi keretében ipari partnereink vezetésével a megismert elméleti anyag gyakorlati alkalmazását sajátítják el a hallgatók. A képzés gyakorlati partnerei helyi és országos televíziók és rádiók, kommunikációs és kreatív ügynökségek, helyi és országos nyomtatott és online sajtóorgánumok.

A mesterképzés első, bevezető féléve végén egy specializáció választása kötelező. A másik két specializáció bizonyos kurzusai szabadon választható tárgyakként vehetőek fel.

A szakképzettség megnevezésekommunikáció- és médiaszakértő a kommunikáció és médiatudomány szakon

Specializációk rövid leírása

A 2015/2016-os tanévtől kezdődően a szegedi képzésben a hallgatóknak három, a szak elnevezéséhez igazodó, egymást kiegészítő specializációt kínálunk fel: humán kommunikációkutatás, imázs- és identitásmenedzsment illetve kortárs média. A hallgatóknak lehetőségük van mindhárom specializáció tartalmába belekóstolni, így a gyakran egymástól elválasztva tárgyalt és oktatott tudományterületről áttekintő ismereteket kapnak. A specializációkról itt olvashat bővebben.

A felvételivel kapcsolatos információkat ezen a linken találja.

tanszéki honlap: http://www.media.u-szeged.hu/

e-mail:  Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javasriptet

A szakgazda elérhetősége

Szajbély Mihály