28 | 03 | 2024
2008 november 05., szerda 08:57

Dr. Kövérné Klucsik Edit

E-mail: kolaklucs(at)yahoo.fr

Jelenlegi munkahely és munkakör:

SZTE BTK Kommunkáció- és Médiatudományi Tanszék televíziós szakrirány vezető

Oktatott tárgyak, kompetenciák:

• Mediatizált kommunkáció,
  • Hírszerkesztés a televízióban,
  • Tudósítás a televízióban,
  • Összetett műsorok a televízióban,
  • Elektronikus sajtó gyakorlat

A  legfontosabb publikációk, illetve a szakmai életút állomásai:

• 1988-1992 Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Élelmiszeripari Főiskolai Kar Társadalomtudományi Intézete Szeged, főiskolai tanársegéd, munkakör: politikaelmélet és a XX. századi magyar történelem oktatása

• 1993-2000 Magyar Televízió Szegedi Körzeti Stúdió, szerkesztő- riporter

• 2000-2001 Magyar Televízió Szegedi Körzeti Stúdió, rovatvezető
Munkakör: a regionális híradó napi szerkesztése, magazinműsorok szerkesztése /1997-ig, a műsor megszüntetéséig Szieszta, majd Délsziget/, dokumentumfilmek  készítése /a filmek témája elsősorban szociográfiai ihletésű pl. Aranyketrec, Határmezsgyén, Az üvegfal mögött, vagy portréfilm pl. Jakucs László professzorról, Mladonyiczky János szobrászművészről és Kossuth Tivadar festőművészről/. Alapítója és felelős szerkesztője voltam a négy évig /1994 - 1998/ havonta jelentkező Tudományos Magazinnak, amely mintegy dél-alföldi Deltaként a régió tudományos eredményeit, sikereit mutatta be.
Rovatvezetőként a Szegedi Körzet Stúdió mindkét magyar nyelvű rovatát (híradó, regionális magazin) irányítottam.
Szerkesztő- riporteri munkám mellett rendszeresen részt vettem az utánpótlás oktatásában. Egyrészt a stúdió által szervezett riporterképzésen oktattam, másrészt a SZTE Juhász Gyula Tanárképző Karának művelődésszervező szakán vezettem média gyakorlatot.
  • 2001-2002. a Duna Televízió regionális tudósítója

• 2003 - Városi Televízió Szeged, szerkesztő-riporter, rovatvezető
Munkakör: a Szegedi Hírek (napi híradó) szerkesztése, a Körút című közéleti magazin szerkesztése, a Nagyító című, Szeged tudományos életét, eredményeit, kiemelkedő kutatóit bemutató és a Szemeszter című, a Szegedi Tudományegyetem életével foglalkozó lendületes, fiatalos havonta jelentkező magazinok felelős szerkesztője. 2004. február elsejétől rovatvezetőként is részt veszek a VTV Szeged irányításában. Irányításom alá tartoznak a különböző magazinok.

Referenciák:

• MTV RT. Szegedi Körzeti Stúdió napi híradók és az általam jegyzett magazinok
  • MTV Rt. Delta, Heti Mozaik, valamint Duna TV. Rt. Kalendárium, ÖsszKép, Itt és most című magazinok.
  • Szabadegyetem Szeged – a Szegedi Tudományegyetem által szervezett ismeretterjesztő előadások televíziós változatának szerkesztő-rendezője.
  • Pályázati filmek: Eurogazgda (24 részes, a mezőgazdaság uniós felkészülésével foglalkozó magazin Külügyminisztérium pályázata 2002.), Nézőpont (politikai, közéleti magazin, Soros Pályázat 2002.)
  • Szülőföld Alap által támogatott pályázat
    - Határérték -műsorkoordinátor
  • ORTT által elnyert pályázati filmek
    - Honfoglalók hagyaték 1-3. – szerkesztő-rendező